top of page

Centrum Fizjoterapii i Osteopatii

Empatia, cierpliwość, oddanie i pasja- to cechy, które nas łączą...nie tylko w pracy. Kochamy swój zawód bo wybraliśmy go dlatego by pomagać. To nas cieszy i motywuje do ciągłej nauki, pogłębiania swojej wiedzy i odkrywania tajemnic ludzkiego ciała.

 

Podstawą naszej terapii jest szczegółowy wywiad i dokładna diagnostyka, a badanie i terapie dobieramy indywidualnie do każdego pacjenta. Wiemy również, że podstawą sukcesu jest współpraca, dlatego współdziałamy w procesie leczenia z lekarzami pierwszego kontaktu oraz specjalistami ortopedii, neurologii, pediatrii, radiologii i in.

 

Pamiętaj, że Twoje zdrowie jest dla nas najważniejsze!!!

"Kiedy człowiek wykonuje swoją pracę rękami- jest robotnikiem.
Kiedy wykonuje ją rękami i umysłem- jest rzemieślnikiem
Kiedy wykonuje ją rękami, umysłem i sercem- jest artystą."
                           A. T. Still
Paulina Obtułowicz

mgr fizjoterapii, osteopata
Jest Absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz czteroletniego kształcenia na renomowanej Akademii Osteopatii w Krakowie. Klika lat zdobywała doświadczenie pracując na oddziale pediatrii Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji w Zakopanem oraz Szpitala ortopedyczno- rehabilitacyjnego w Murnau w Niemczech. Była także pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz głównym prowadzącym Centrum Leczenia Skolioz Metodą FED. Szczególną uwagę przywiązuje do pracy z dziećmi, także w wieku minus 9 miesięcy- czyli opieką osteopatyczną kobiet w ciąży (we współpracy z lekarzem prowadzącym) oraz w przygotowaniu do ciąży. Zajmuje się takimi dysfunkcjami jak: zaburzenia ssania, zaburzenia snu, zaburzenia napięcia mięśniowego, asymetrie ułożeniowe, zaburzenia postawy, przepukliny, refluks niemowlęcy, dysbalans jelitowy, zaburzenia odporności, praca na bliznach, kraniostenozy, plagiocefalie, zaburzenia chodu, dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych itp. W swojej pracy wspomaga także rehabilitację dzieci z wadami genetycznymi, w neurologii, w leczeniu skolioz i wad postaw. Zajmuję się również diagnostyką zaburzeń zachowania oraz współpracuje z psychoterapeutami w ramach wspomagania terapii i osteopatii anty-stresowej. Współpracuje z ortodontami w leczeniu wad zgryzu w aspekcie powiązań dysfunkcji okluzyjnych z całym ciałem. Jako osteopata widzi każde ciało jako jedną strukturalnie- funkcjonalną jedność i poszukuje w nim zdrowia. Czucie głębokie oraz szeroka wiedza z zakresu diagnostyki manualnej oraz psychologii jest bazą jej pracy, którą wykorzystuję, aby znaleźć prawdziwą przyczynę problemów swoich pacjentów. Na co dzień mierzy się z trudnymi przypadkami, których diagnozę i leczenie opiera na holistycznych założeniach medycyny osteopatycznej.

Michał Obtułowicz

Fizjoterapeuta z powołania. Czynnie pracujący w zawodzie od 1993 roku. Ma za sobą 30 lat doświadczenia w dziedzinie rehabilitacji w ortopedii i neurologii oraz postępowania specjalistycznego po zabiegach operacyjnych w ortopedii i traumatologii. 

Wieloletni fizjoterapeuta kadry narodowej
w skokach narciarskich oraz w narciarstwie alpejskim. Współpracuje z najlepszymi zawodnikami Polskiego Związku Narciarskiego sportów zimowych. Obecnie główny fizjoterapeuta  bułgarskiej kadry skoków narciarskich.

W Osteomed specjalista masażu i terapii tkanek miękkich, fizjoterapii w sporcie, terapii indiba active, terapii mięśniowo- powięziowych, treningu funkcjonalnego i stabilizacyjnego oraz rehabilitacji pooperacyjnej.

0-0911_edited.jpg
Stefan Staszel

mgr fizjoterapii, terapeuta manualny, student ostatniego roku z czteroletniego cyklu kształcenia osteopatii na Still Academy of Osteopathy w Warszawie.

Od dziecka związany ze sportem. Rozwój indywidualnej kariery sportowej i chęć zdobywania wiedzy w tym zakresie zaprowadziły go na studia fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Jako fizjoterapeuta prowadził sportowców w reprezentacji kadry narodowej w lekkiej atletyce i narciarstwie alpejskim, a od 2019 roku pracuje indywidualnie z pacjentami w gabinecie prywatnym Staszel Stacja Regeneracja w Nowym Targu. Praca jest jego pasją, a rozwiązywanie zagadek ludzkiego ciała sprawia mu radość. Holistyczne podejście do pracy z pacjentem jest wg Stefana kluczem do zdrowia.

W naszym gabinecie zajmuje się przede wszystkim opieką osteopatyczną pacjentów dorosłych i młodzieży powyżej 14 roku życia. Prowadzi terapie w sporcie oraz wszystkich dysfunkcjach bólowych. 

bottom of page